Підрозділами митного аудиту митниць проведено 715 документальних перевірок

14 грудня
Odoo • Зображення та текст

Перспективними напрямками в діяльності митних органів України є вдосконалення системи митного контролю після випуску товару, так званий, митний пост-аудит.

Митний пост-аудит дозволяє спрощувати процедури торгівлі, зберігаючи баланс між такими спрощеннями та ефективним митним контролем.

На даний час підрозділи митного аудиту митниць продовжують удосконалювати механізми та процедури реалізації митного пост-аудиту аналогічні нормам Кіотської конвенції, Митного кодексу ЄС, та Керівництва ВМО з митного аудиту. 

Так, за період січень-листопад 2021 року митницями проведено 715 документальних перевірок за результатами яких виявлені порушення митного законодавства та донараховано 290,4 млн. грн., що в 1,3 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Перераховано до державного бюджету за результатами проведених документальних перевірок митних платежів на суму - 26,5 млн. грн, що в 2,3 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільші суми по перерахуванню митних платежів до державного бюджету за результатами проведених документальних перевірок підприємств забезпечено Київською (7,9 млн. грн.), Вінницькою (3,2 млн. грн.), Одеською 

(2,7 млн. грн.), Закарпатською (2,2 млн. грн.), Львівською (2,0 млн. грн.), Волинською (1,2 млн. грн.) митницями. 

Динаміка проведених перевірок у порівнянні з показниками за аналогічний період попередніх років свідчить про збільшення кількості перевірок та розширення сфери контролю.