Підтримка Німеччини на шляху до вступу України до ЄС: Сергій Звягінцев обговорив з Послом Німеччини в Україні Мартіном Єґером розвиток української митниці

2 листопада
Odoo • Зображення та текст

Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер зустрівся з очільником Держмитслужби Сергієм Звягінцевим для розгляду актуальних питань взаємодії митних органів України та Німеччини. У ході діалогу сторони детально зупинилися на стратегічних напрямах роботи української митниці, які планується посилити у контексті приєднання України до Європейського Союзу. 

Зокрема, йшлося про функціонування митниці під час військової агресії,  проблемні питання у діяльності митних органів, черги на кордоні і шляхи покращення ситуації з урахуванням реалізації останніх домовленостей з румунськими та молдовськими колегами.

З огляду на ситуацію в країні, українська митниця потребує перегляду окремих процедур та впровадження ініціатив, які б сприяли сталому функціонуванню Держмитслужби та адаптації до європейських стандартів. У контексті цього сторони обговорили питання протидії митним правопорушенням і надання Державній митній службі України статусу правоохоронного органу, посилення інституційної спроможності відомства, зокрема, в частині підвищення оплати праці посадових осіб митних органів, бачення подальшої цифровізації та боротьби з корупцією, а також загальну ситуацію на кордоні та модернізацію прикордонної інфраструктури.
Odoo • Текст та зображення
Odoo • Зображення та текст

Посол Мартін Єґер зауважив, що нинішнє бачення розвитку Держмитслужби є вірним на шляху до євроінтеграції. Також він запевнив, що як Німеччина підтримує Україну, так і Генеральна митна Дирекція ФРН продовжить підтримку Держмитслужби.

Під час візиту відбулася передача Послом Німеччини Держмитслужбі 103 авто, наданих Генеральною митною Дирекцією ФРН. Транспортні засоби будуть розподілені між митницями для забезпечення мобільності та ефективного реагування на виклики і загрози. Крім цього, німецька сторона підтримала Держмитслужбу в забезпеченні посадових осіб форменим одягом. 

Odoo • Зображення та текст