«Поки наші хлопці із ЗСУ по повній «розмитнюють москаля», вони не задаються питанням придбання транспортних засобів», - Олександр Щуцький, перший заступник Голови Держмитслужби

25 квітня
Odoo • Зображення та текст

25 квітня відбувся брифінг першого заступника Голови Державної митної служби України Олександра Щуцького «Черги на в’їзд в Україну: чому декларації на ввезення гуманітарної допомоги слід подавати в електронному вигляді і який «ефект» для країни від нульового розмитнення авто».

Йшлося про те, що за останній тиждень суттєво зросли черги легковиків і вантажівок у пунктах пропуску на кордоні України з суміжними країнами. Для прикладу, у пункті пропуску «Ягодин» загальна кількість автомобілів сягала 800, а у окремі дні і 1200 авто. Це напряму пов'язано із вступом в дію Закону України №2142-IX від 24.03.2022 року, яким передбачено спрощену процедуру митного оформлення авто. Такі черги негативно впливають на швидкість доставлення в Україну гуманітарної допомоги.

За словами Олександра Щуцького, за час дії спрощеного митного оформлення транспортних засобів на територію держави ввезли вже понад 14 тисяч автомобілів. Наразі парламентарі та урядовці розглядають питання внесення змін до даного Закону.

«Наше основне завдання зараз - забезпечити швидкий перетин кордону для гуманітарних вантажів і отримання ЗСУ необхідної допомоги протягом хвилин, а не годин, днів. Адже поки наші хлопці із ЗСУ по повній «розмитнюють москаля», вони не задаються питанням придбання транспортних засобів», - заявив перший заступник Голови Держмитслужби.

Також він зазначив, що наразі розглядається питання визначення окремих пунктів пропуску для ввезення автомобілів для особистих потреб громадян.

Для того, щоб зменшити черги на кордоні, зокрема, пришвидшити проходження гуманітарних вантажів, Олександр Щуцький закликав подавати у електронній формі декларації на ввезення гуманітарної допомоги. Це значно спростить та пришвидшить оформлення гуманітарних вантажів за рахунок інтеграції з інформаційною системою митниці.

Переглянути брифінг можна за посиланням: https://fb.watch/cC3TO8DPa1/