Покрокова інструкція: «Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності (ПІВ/IPR) у Митному реєстрі»

19 грудня
Odoo • Зображення та текст

Держмитслужба – єдиний державний орган, який сприяє правовласникам у захисті їх майнових прав інтелектуальної власності (ПІВ) при переміщенні товарів через митний кордон України. 

 

На виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у митне законодавство імплементовано норми Регламенту ЄС № 608/2013 Європейського Парламенту та Ради про митний контроль за дотриманням ПІВ. Митний кодекс України містить розділ XIV «Сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України», відповідно до якого митниці протидіють переміщенню контрафактних товарів. Для сприяння захисту ПІВ під час переміщення товарів через митний кордон України Держмитслужба веде Митний реєстр за заявами  правовласників.

Митний реєстр містить інформацію про власника ПІВ, законних користувачів такими правами (виробників, імпортерів, експортерів тощо) та представників власника ПІВ, які уповноважені ним на вирішення в Україні питань дотримання ПІВ, в тому числі у взаємодії з органами державної влади.

Заява про реєстрацію об’єкта ПІВ у Митному реєстрі подається до Держмитслужби за формою, наведеною у додатку до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 648 (у редакції наказу Мінфіну від 09.06.2020 № 282).

При надходженні до Держмитслужби таких заяв у непоодиноких випадках виявляються недоліки у поданих заявах, доданих до них документах та надаються роз’яснення щодо порядку подання заяв, переліку необхідних документів, обсягу інформації, що надається.

Враховуючи запити сьогодення та бізнесу, Держмитслужбою розроблено покрокову інструкцію «Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності (ПІВ/IPR) у Митному реєстрі», що опублікована у розділі «Інфографіки». У ній розяснено, яку інформацію необхідно вносити у графи заяви, на що варто звернути увагу, та надано інформацію про можливі шляхи та способи подання заяви.

Докладніше про сприяння у захисті прав інтелектуальної власності – у спеціальному розділі на сайті Державної митної служби України «Інтелектуальна власність (IPR)» .