Понад дві тисячі пар новенького взуття на 2 млн грн «забули» вказати у документах на гуманітарний вантаж

5 травня
Odoo • Зображення та текст
На митному посту «Тиса» закарпатські митники задокументували порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України через неправдиві відомості щодо гуманітарного вантажу, під виглядом якого в Україну завозився товар, скоріш за все, для комерційного призначення.
Під час проходження митних процедур водій вантажівки надав товаросупровідні документи, згідно з якими на адресу однієї з церков, що на Миколаївщині, направлялася гуманітарна допомога з Італії. Зокрема, їжа, одяг, засоби гігієни, матраци, ковдри, іграшки тощо.
Водночас, у ході перевірки інспектори митного посту виявили багато картонних коробок, що знаходилися на 15 піддонах, з товаром іноземного виробництва, не вказаним у документах. У підрахунку – 2259 пар гумових чобіт і капці для дорослих і дітей (різних розмірів та асортименту).
Про те, що серед гуманітарної допомоги значна партія новенького взуття, водій, за його словами, дізнався від митників. За офіційною інформацією італійського відправника, понад дві тисячі пар виявленого взуття не вказали у товаросупровідних документах помилково.
Наразі незадекларований товар вилучено до рішення суду, а остаточну загальну вартість взуття визначить спеціаліст-експерт. За ціною в інтернет мережі орієнтовна вартість зазначеної партії взуття складає понад 2 млн грн.