Представникам Єврокомісії продемонстрували «Шляхи солідарності» в дії

18 листопада
Odoo • Зображення та текст

17 листопада офіційна делегація Європейської комісії на чолі з виконавчим віце-президентом паном Валдісом Домбровскісом, який також є Комісаром ЄС з питань торгівлі та якості, відвідала пункт пропуску «Ягодин–Дорогуськ» на українсько-польському кордоні. Метою візиту стало ознайомлення з реалізацією ініціативи Європейського Союзу «Шляхи солідарності».

На польській стороні у Дорогуську провели зустріч в трьохсторонньому форматі Польща – Україна – Європейська комісія. Польську сторону представляли державний секретар Міністерства інфраструктури Польщі пан Рафал Вебер, воєвода Люблинського воєводстава пан Лех Справка, представники прикордонного та фіскального відомств Республіка Польща. Українську сторону представляли в. о. Голови Вячеслав Демченко, заступник Голови Владислав Суворов, в.о. начальника Волинської митниці Микола Татарчук та представники митниці і Волинського прикордонного загону.

Під час зустрічі обговорили практичну реалізацію європейської ініціативи «Шляхи солідарності». Зокрема, виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс оголосив про прийняття Єврокомісією рішення щодо виділення 1 млрд. євро на збільшення пропускної здатності торгових коридорів з Україною. Польські партнери поінформували про спільні заходи, вжиті з метою оптимізації роботи пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, зокрема, обмеження руху транспортних засобів до 7,5 тонн, пропуск порожніх транспортних засобів та ін. 

Odoo • Текст та зображення

Українською стороною підкреслено, що виключно завдяки спільним зусиллям митних, прикордонних та інших служб нам вдалося подолати всі виклики після початку війни.. Українською делегацією наголошено, що шляхами подальшої оптимізації пропускної здатності пунктів пропуску є перегляд чинних домовленостей щодо кількості транспортних засобів, які за робочу зміну мають перетнути митний кордон, запровадження спільного контролю, а також автоматизований обмін митною інформацією.

Odoo • Зображення та текст

У міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин» представників ЄС ознайомили з особливостями його функціонування. Інтерес Валдіса Добровскіса становило практичне застосування «Шляхів солідарності» та заходи, які вживаються з метою прискорення та спрощення переміщення зерна та інших сільськогосподарських товарів через пункти пропуску на кордоні між Україною та державами-членами ЄС.

Представників ЄС ознайомили з порядком вивезення з України сільськогосподарської продукції, виїзду за межі митної території України порожніх цистерн, а також з порядком пропуску в Україну товарів гуманітарної допомоги та палива. Окремо зупинились на використанні скануючих систем. Також обговорили прискорення митних процедур у випадку налагодження обміну митною інформацією з митними адміністраціями країн-членів ЄС.

Вячеслав Демченко зазначив, що Держмитслужба активно долучається до реалізації ініціативи ЄС «Шляхи солідарності», адже митні питання, питання транспортування вантажів та логістики є ключовими у цьому процесі.

Odoo • Текст та зображення

Довідково:

12 травня 2022 року Європейська комісія представила План заходів зі створення «Шляхів солідарності» для експорту української агропродукції до ЄС, яким передбачається, зокрема:

- створення спеціальних контактних пунктів держав-членів ЄС для реалізації Шляхів солідарності (за принципом «єдиного вікна»);

- виділення державами-членами ЄС для сільськогосподарського експорту з України часових слотів у графіках залізничних перевезень для безперешкодного та оперативного проходження;

- опрацювання ЄК додаткових фінансових гарантій для підтримки залізничних і річкових перевезень;

- укладення Угоди про лібералізацію транзитних вантажних перевезень з Україною;

- забезпечення збільшення персоналу для митного та іншого контролю на пунктах пропуску зі сторони ЄС тощо.

07 червня 2022 року Єврокомісія офіційно запустила Платформу Україна-ЄС для зв’язків з бізнесом.

Зазначена платформа створена для європейського і українського бізнесу та спрямована на встановлення ділових контактів і спрощення логістичних операцій для експорту та імпорту товарів з України та у зворотньому напрямку.