Приміщення Львівської митниці, яке є пам’яткою культурної спадщини місцевого значення, залишиться у державній власності

19 липня
Odoo • Зображення та текст

Державна митна служба України в судовому порядку довела відсутність підстав для включення до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації шляхом викупу, приміщення адмінбудинку Львівської митниці, яке є пам’яткою культурної спадщини місцевого значення 1906 року.

Так, Північний апеляційний господарський суд своєю постановою задовольнив апеляційні скарги Держмитслужби і Фонду державного майна України та відмовив товариству з обмеженою відповідальністю у позові про включення приміщення Львівської митниці до зазначеного переліку.

Зокрема, товариство з обмеженою відповідальністю орендувало це приміщення на підставі договору оренди з регіональною митницею та мало намір викупити його, посилаючись на проведення невід’ємних поліпшень орендованого майна, на які отримало згоду від митниці як орендодавця.

Проте, згідно з висновком суду апеляційної інстанції, така згода надана не тим суб`єктом, який відповідно до вимог діючого на момент спірних правовідносин законодавства про оренду державного майна мав право надавати її. Зокрема, згідно із внесеними 29 червня 2004 року змінами до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», належним орендодавцем, який міг би давати згоду на невід`ємні поліпшення, є Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській області.

Також суд апеляційної інстанції погодився з доводами Державної митної служби України про те, що прийняття остаточних управлінських рішень щодо використання підпорядкованих органам управління об`єктів державної власності належить виключно до компетенції уповноважених органів управління.