Шлях до ЄС: Україна готується представити Єврокомісії нові досягнення у митній сфері

14 лютого

У межах підготовки до переговорного процесу щодо членства України в ЄС відбулася перша імітаційна сесія по Розділу 29 «Митний союз». 

Наразі фахівці Державної митної служби та Мінфіну за підтримки Програми EU4PFM посилено готуються до скринінгу, який відбудеться 10-11 квітня цього року.

Згідно таймлайну презентації, яку визначає Брюссель, Україна має представити максимально лаконічно заповнений опитувальник за трьома основними контрольними точками: нинішній стан справ, виклики та проблемні питання, стратегічне бачення подальшого розвитку сфери.

«Одним із найважливіших напрямів євроінтеграції України є митна сфера. Незважаючи на повномасштабну і тривалу збройну агресію росії, Україні вдалося досягли суттєвих позитивних результатів на цьому шляху, що було вкотре відзначено у звіті Єврокомісії у жовтні минулого року. Ми продовжуємо наполегливо працювати над трансформацією української митниці, її інтеграцією в єдину митну систему ЄС та світу. Це передбачає адаптацію митного законодавства, максимальну цифровізацію всіх процесів, впровадження новітніх ІТ-систем і програмного забезпечення, удосконалення обміну інформацією з митницями інших країн, а також зручність процедур для бізнесу», –  зазначив заступник Міністра фінансів України Юрій Драганчук, який очолює українську команду з підготовки переговорного процесу щодо членства України в ЄС у митній сфері.

“Наразі ми працюємо над удосконаленням виступу на трьох основних рівнях - презентація, тези та опитувальник. Розуміємо, що від цього залежить, наскільки успішним буде виступ української сторони у Брюсселі, тому продовжимо активно консультуватися з експертами проекту”, - зазначив директор Департаменту митної політики Олександр Москаленко. 

У свою чергу Владислав Суворов, заступник Голови Держмитслужби, повідомив, що процес підготовки триває зараз дуже активно: «Україна має всі перспективи вкотре успішно представити митну сферу. Нам є що продемонструвати Єврокомісії, адже ми продовжуємо працювати над наближенням митного законодавства до норм ЄС, формувати цифрову інфраструктуру тощо. При цьому ще маємо зону для росту, тому останнім блоком винесемо наше бачення та оцінку, наскільки ми просунулися у цих питаннях та повідомимо про наші виклики та перспективи розвитку сфери”. 

За результатами імітаційної сесії європейські експерти надали рекомендації та поради щодо виступів та презентацій українських посадовців у рамках здійснення офіційного скринінгу.

“Українській стороні варто підготуватися не тільки до презентаційної частини, а й до блоку питання-відповіді, який буде проходити доволі стрімко. Наша порада, як країни, яка вже проходила цей процес - продумати відповіді на всі потенційні питання, навіть якщо вони можуть бути проблемними та комплексними”, - рекомендує Юрґіта Домєйкієнє, керівниця команди EU4PFM. 

Нагадуємо, що наприкінці жовтня минулого року Єврокомісія позитивно оцінила високу динаміку виконання Україною переговорного розділу 29 «Митний союз», зазначивши, що «Україна має хороший рівень підготовки щодо Митного союзу і досягла значного прогресу в цьому напрямку» - https://is.gd/L9HAvI