Спільний контроль у пунктах пропуску: Україна та Молдова підписали відповідний протокол

22 грудня
Odoo • Зображення та текст

Так, в.о. Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев та Голова Держприкордонслужби генерал-майор Сергій Дейнеко зустрілися з молдовськими колегами у пункті пропуску “Паланка - Маяки-Удобне”, аби зафіксувати домовленості про здійснення спільного контролю на українсько-молдовській ділянці кордону. 

Офіційну частину у форматі відеоконференції відкрили Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем'єр-міністр Республіки Молдова Дорін Речан. 


При переміщенні будь-яких товарів через кордон одним з найважливіших чинників є час. Так, запровадження спільного контролю передбачає мінімізацію формальностей на кордоні, зокрема одночасне здійснення процедур українською та суміжною стороною під час однієї зупинки. Це дозволить перевізникам швидше проходити контроль у пунктах пропуску та, як наслідок, це сприятиме зменшенню черг на кордоні і прозорості контрольних процедур. 


Домовленості стосуються таких пунктів пропуску: “Мамалига - Кріва”, “Кельменці - Ларга”, “Росошани - Брічень”, “Рені - Джюрджюлешть”, “Кучурган - Первомайськ”, “Паланка - Маяки-Удобне”.