У Брюсселі завершились 141/142 сесії Ради Митного Співробітництва Всесвітньої митної організації

27 червня
Odoo • Зображення та текст

З 22 по 24 червня у Брюсселі відбулись 141/142 сесії Ради Митного Співробітництва Всесвітньої митної організації (ВМО), членами якої є 185 країн-учасниць. Українську делегацію представляли Владислав Суворов, заступник Голови Держмитслужби, та Ігор Даньков, радник з митних питань Представництва України при ЄС.

Odoo • Зображення та текст

На засіданнях розглядалися результати діяльності організації за рік по усім напрямам діяльності – розбудова інституційної спроможності митних адміністрацій, класифікація, походження, митна оцінка товарів, спрощення торгівлі, правохоронна діяльність тощо. Велику увагу приділили виконанню Стратегічного плану ВМО на 2022-2025 роки, розвитку сучасних митних технологій, новому напряму «Зелена митниця», фінансуванню діяльності організації, впровадженню Стратегії митних даних.

Ключовим моментом є триваюча розробка Плану модернізації ВМО, покликаного суттєво покращити ефективність роботи організації. На Раді розглянули прогрес у розробці Плану модернізації.

Під час обговорення звіту Генерального секретаря ВМО доктора Мікурія українська делегація вкотре засудила руйнівний вплив російської агресії на митну систему України та глобальне митне співробітництво. Україну підтримали ЄС, Франція, Бельгія, Чехія, Італія, інші країни. 

Надалі делегація України взяла активну участь у обговореннях актуальних проблем митного співробітництва:

- під час обговорення Плану дій ВМО у ситуаціях нестабільності і конфліктів поділились досвідом Держмитслужби в ефективному управлінні кордонами під час воєнного стану;

- звернули увагу ВМО і колег на масове розкрадання російською армією культурних цінностей на окупованих територіях. Всі ці твори мистецтва можуть з’явитись у міжнародному нелегальному обігу;

- привернули увагу Ради до продовження роботи регіональних структур ВМО в Україні – Регіонального навчального центру і Регіонального кінологічного навчального центру, попри триваючу збройну агресію рф;

- у контексті Стратегії даних підкреслили важливість розвитку автоматичного обміну митною інформацією і запропонували вивчити наявний світовий досвід з метою пошуків шляхів вдосконалення і розширення застосування такого обміну;

- ознайомили колег з досягненнями Держмитслужби у питаннях гендерної рівності.

Кульмінацією засідань Ради стали вибори на ключові посади ВМО:

- Генеральним секретарем на 5 років обрано Іана Сондерза, США, який приступить до виконання обов’язків 1 січня 2024 року.

- Головою Ради обрано Єдварда Кісветтера, Південно-Африканська Республіка.

- Заступником Голови Ради ВМО по Європейському регіону затверджено Ойстейна Бормера, Норвегія.

Odoo • Зображення та текст

Україну затверджено членом Аудиторського комітету ВМО. У перспективі планується динамічно посилювати позиції України у ВМО на глобальному і регіональному рівнях з метою розвитку міжнародної співпраці у митній сфері.