У Держмитслужбі розглянули моделі спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-польському кордоні

29 червня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 29 червня, відбулася нарада Державної митної служби України на чолі із заступником Голови Русланом Черкасським з першим радником з митних та фіскальних питань Посольства Республіки Польща в Україні Бартошом Грушецькі стосовно подальшої співпраці в рамках спільного контролю.

Наразі спільний контроль на українсько-польській ділянці кордону здійснюється у чотирьох із восьми пунктів пропуску для автомобільного сполучення («Устилуг», «Смільниця», «Грушів» та «Угринів»). 

На виконання відповідних рішень та домовленостей Президентів України та Республіки Польща Міністерством інфраструктури України спільно з іншими зацікавленими органами виконавчої влади, у тому числі Держмитслужбою, розроблено проєкт нової Угоди між Урядами України та Республіки Польща про спільний контроль осіб, транспортних засобів і товарів. Підписання такої угоди дозволить запровадити спільний контроль у інших пунктах пропуску, покращити їх технічне оснащення та збільшити пропускну спроможність.

Діалог був направлений на розгляд усіх можливих варіантів здійснення спільного контролю з урахуванням особливостей кожного пункту пропуску. Учасники домовились обмінятися пропозиціями, щоб в подальшому визначити найбільш оптимальні та прийнятні моделі для впровадження спільного контролю.