Українські митники затримали 55 тонн феросиліцію завдяки інформації, отриманій від посольства Казахстану

22 червня

Працівники Департаменту боротьби з контрабандою та протидії митним правопорушенням Держмитслужби України не дозволили незаконно вивезти з митної території України 55 тонн феросиліцію, що нібито походив з Казахстану. 

Odoo • Зображення та текст

Зупинити правопорушення в зоні відповідальності Одеської митниці Держмитслужби допомогло повідомлення з Посольства Республіки Казахстан в Україні про те, що нашим митним органам можуть надати підроблений сертифікат якості на товар "феросиліцій" казахського виробництва. 

Департамент боротьби з контрабандою та протидії митним правопорушенням перевірив цю інформацію і з’ясував, що такий фальшивий сертифікат і справді 12 травня одне з українських підприємств надало для митного оформлення. Отримувачем товару була зазначена компанія з Великобританії. 

Одеська митниця Держмитслужби склала протокол про правопорушення, передбачене статтею 483 Митного кодексу України – переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю. 

55 тонн феросиліцію митники вилучили й розмістили на складі митниці. Там цей товар перебуватиме до рішення суду у справі про порушення митних правил.

 "Взаємодія з іноземними митницями та іншими уповноваженими структурами країн-партнерів, обмін інформацією, котра стосується перевірки автентичності документів, є одним з ефективних інструментів протидії контрабанді й незаконному переміщенню товарів", – прокоментував вдалу співпрацю заступник Голови Держмитслужби України Руслан Черкасський.

Довідка:

Феросиліцій – один із феросплавів, до складу якого входять залізо та кремній. У промисловості він використовується передусім як легувальна домішка для виплавки електротехнічних, ресорно-пружинних корозійно- і жаростійких сталей.