Українсько-словацька митна співпраця: як відбуватиметься оптимізація роботи пунктів пропуску та збільшення вантажопотоку

18 червня
Odoo • Зображення та текст

Питання розбудови митної інфраструктури, спрощення пропуску товарів через кордон, спільний митний контроль суміжних служб – стали предметом для обговорення під час міжнародної зустрічі керівників митних адміністрацій України та Словаччини, яка відбулася 17 червня 2022 року в Закарпатській ОВА.


З української сторони у зустрічі взяли участь: в.о. Голови Державної митної служби України Вячеслав Демченко, начальник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, в.о. директора Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс» Роман Копач, в.о. начальника Закарпатської митниці Ігор Безсмертний та інші.Делегацію від Словацької Республіки представляли: Президент Фінансової адміністрації Їржі Жежулка, генеральний директор департаменту митної справи Фінансової адміністрації Роберт Носіян, керівник Кошицької регіональної дирекції Фінансової адміністрації Геральд Токар, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс та консул з економічних питань Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Роман Жатко.


На початку зустрічі Вячеслав Демченко разом з очільниками Закарпаття подякували словацьким партнерам за всебічну підтримку України та її народу під час війни з російськими окупантами та надання гуманітарної допомоги.

Потім сторони обговорили питання, які потребують якнайшвидшого сприяння та вирішення з боку Словаччини. Зокрема:

  • реконструкція пункту пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке», а саме - виділення окремої смуги для вантажного напрямку на словацькій стороні для першочергового пропуску агропродукції та інших пріоритетних вантажів;

  • розбудова пункту пропуску «Соломоново-Чієрна-над-Тісоу» зі словацької сторони. Наразі там функціонує лише залізничне сполучення, а необхідне й автомобільне для пришвидшення експорту сільсько-господарської продукції до Словаччини і транзитом до країн ЄС;

  • будівництво та відкриття нового автомобільного пункту пропуску «Паладь Комарівці-Руське» тощо.


Як наголосив головний митник України Вячеслав Демченко, на сьогодні важливим питанням є спрощений механізм оформлення вантажів суміжною стороною та навів приклад про ефективну взаємодію з польськими колегами, де успішно діє спільний контроль.


Учасники зустрічі відмітили належний рівень взаємодії при обміні інформацією між митними адміністраціями України та Словаччини, що дозволяє своєчасно та в повній мірі здійснювати попередження і виявлення митних правопорушень.

Насамкінець конструктивного діалогу сторони домовились у найближчий час зустрітися знову, аби за результатами консультацій з компетентними відомствами обох країн детально обговорити кроки до оптимізації роботи пунктів пропуску та збільшення вантажопотоку на українсько-словацькому кордоні.