В умовах війни санкційна політика є дієвим інструментом впливу на економіку країни-агресора

7 грудня
Odoo • Зображення та текст

З метою ознайомлення українських митників з передовою практикою реалізації санкцій митними адміністраціями країн-членів Європейського Союзу, Держмитслужба та Проект EU4PFM провели семінар на тему: «Імплементація законодавства щодо санкцій ЄС в митній сфері».

Міжнародний експерт з митних питань проекту EU4PFM Вітяніс Алішаускас під час вступного слова зазначив, що тематика санкцій є пріоритетною не лише для українських митників, а й для їхніх колег-митників ЄС. В умовах широкомасштабної війни реалізація санкційної політики та її вплив на економіку країни-агресора і країн, які її підтримують, набули особливого значення для України та Європейського Союзу.

Пані Пірет Тінкус, міжнародна експертка проекту EU4PFM з Естонії, під час своєї презентації акцентувала увагу українських митників на практичних аспектах реалізації санкцій митною адміністрацією Естонської Республіки та розповіла учасникам семінару про систему ризиків для виявлення порушень, відповідальність, передбачену за порушення санкцій та міжвідомчий і міжнародний обмін інформацією щодо суб’єктів та товарів, до яких застосовані санкції.

Окрім того, пані Тінкус розповіла про повноваження митних адміністрацій та їх співпрацю з приватним сектором, а також навела практичні приклади реалізації санкцій митницею Естонської Республіки.

Представники Держмитслужби подякували організаторам за надану інформацію та відзначили важливість обміну з європейськими колегами передовим досвідом і сучасними практиками саме у такій важливій сьогодні сфері. 

Міжнародні експерти проєкту EU4PFM запевнили про готовність надалі підтримувати Державну митну службу України на шляху впровадження нових практик щодо реалізації державної санкційної політики та удосконалення діючого законодавства з цього напрямку на шляху до Європейського Союзу.