Відбулась робоча зустріч керівництва Держмитслужби з першим радником з митних та фіскальних питань Посольства Республіки Польща

27 жовтня
Odoo • Зображення та текст

25 жовтня відбулась робоча зустріч заступника Голови Держмитслужби Владислава Суворова з першим радником з митних та фіскальних питань Посольства Республіки Польща в Україні Бартошом Грушецкі.

Під час зустрічі заступник Голови Держмитслужби поінформував про реформування митних органів. Зокрема, Владислав Суворов висвітлив колезі з Польщі про основні напрями реформування Держмитслужби - кадрову реформу, ІТ трансформацію, гармонізацію законодавства з ЄС та модернізацію митної інфраструктури. 

Також заступник Голови акцентував увагу на прогресі, які зробила Державна митна служба України, а саме - підготовка до запровадження Нової комп'ютеризованої системи транзиту (NCTS) і започаткування програми авторизованих економічних операторів  (АЕО). 

Бартош Грушецьки на зустрічі презентував роботу митної адміністрації Республіки Польща. 

Українська сторона повідомила про перебіг виконання Договору про надання кредиту для поліпшення інфраструктури на українсько-польському кордоні. Також сторони домовились провести спільне обстеження пунктів пропуску.

Представники Держмистлужби та Посольства Республіки Польща

обговорили посилення взаємної адміністративної допомоги в митній сфері, протидію митним правопорушенням та питання забезпечення доступу до камер відеоспостереження в пунктах пропуску, які розміщені на території Республіки Польща і в яких здійснюється прикордонний і митний контроль.

Українська сторона висловила зацікавленість у поширенні практики застосування обміну попередньою інформацією за зразком інформаційного обміну, що здійснюється у пункті пропуску «Рава Руська – Хребенне».

З метjю запобігання виникнення черг у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні Сторони домовились актуалізувати систему раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій в пунктах пропуску.

Наприкінці зустрічі сторони подякували за відкритий діалог та готовність до співпраці.