Відбулась тристороння зустріч очільників митних служб України, Румунії та Молдови

22 червня
Odoo • Зображення та текст

Учора, 21 червня, за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні відбулася зустріч Голови Держмитслужби Вячеслава Демченка з очільниками митних служб Румунії Богданом Міхеєм та Республіки Молдова Ігорем Талмазаном з метою пошуку спільного рішення у зменшенні черг на кордоні та сприяння імплементації запропонованих Єврокомісією “Шляхів солідарності”.
Також участь у зустрічі взяли представники прикордонних та дипломатичних служб трьох країн.
У ході діалогу сторони домовились збільшити кількість працівників митних та прикордонних служб, що працюють в пункті пропуску, з метою пришвидшення проходження контрольних процедур вантажних транспортних засобів, які перетинають кордон в пункті пропуску «Порубне». Також сторони обговорили збільшення кількості оформлених вантажних автомобілів, що під супроводом прямуватимуть на внутрішні митні пости для оформлення суміжною стороною.Окремо йшла мова про можливі варіанти початку роботи пунктів пропуску «Красноїльськ» - «Вікове-де-Сус» та «Дяківці - Раковець» з можливістю відкриття на них вантажних напрямків та з урахуванням стану дорожньої інфраструктури до згаданих пунктів пропуску.
Довідково: нещодавно Європейська комісія презентувала так звані “Шляхи солідарності” як комплекс заходів, що сприятиме, зокрема, експорту з України зерна та інших сільськогосподарського товарів, які наразі не можуть бути доставлені за призначенням внаслідок вторгнення росії і блокади нею українських портів. Комплекс заходів має на меті запобігти глобальній продовольчій кризі, зокрема допомогти експортувати з України 20 млн тонн зерна з використанням інфраструктури ЄС.