Відбулась зустріч Голови Держмитслужби з Віцепрем'єр-міністром — Міністром цифрової трансформації

3 лютого

1 лютого відбулась зустріч Голови Держмитслужби Павла Рябікіна та заступника Голови Держмитслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Євгенія Єнтіса з Віцепрем'єр-міністром — Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та першим заступником Міністра цифрової трансформації Олексієм Вискубом.

Odoo • Зображення та текст

Під час наради сторони обговорили реформування ІТ-сфери Митниці та подальшу автоматизацію митних процесів. 

Під час зустрічі Євгеній Єнтіс поінформував про хід процесів цифровізації та створення нової ІТ-системи Митниці. Наразі Держмитслужба вже запустила ряд сервісів, які полегшують взаємодію громадян і суб'єктів ЗЕД з Митницею і спрощують роботу співробітників Служби. Серед них -  калькулятор митної вартості та платежів при митному оформленні автомобіля, система онлайн-скарг для громадян, інтерактивний портал відкритих даних bi.customs.gov.ua, мапа Інфраструктури Держмитслужби

Представники обох сторін наголосили на необхідності поглибленої цифровізації митної сфери. Активне запровадження та застосування цифрових сервісів допоможе спростити митне оформлення товарів, зменшить корупційну складову та сприятиме клієнтоорієнтованості Служби.

Павло Рябікін та Євгеній Єнтіс підкреслили важливість підтримки Мінцифрою розвитку ІТ- сфери Митниці та висловили впевненість у співпраці між обома відомствами.