Відбулася зустріч керівників митних адміністрацій України, Румунії та Республіки Молдова та представника КМЄС в Україні

5 травня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 5 травня 2023 року в пункті пропуску «Порубне – Сірет» (Чернівецька митниця) відбулася зустріч керівників митних адміністрацій України, Румунії та Республіки Молдова та представника Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

Сергій Звягінцев, в. о. Голови Державної митної служби України, виступив з привітальним словом та поінформував учасників зустрічі про заходи, яких вживає Державна митна служба України з метою реалізації ініціативи Європейського Союзу «Шляхи солідарності», а саме, створення сприятливих умов для переміщення через пункти на державному кордоні України збіжжя та іншої сільськогосподарської продукції, а також про інші практичні заходи, що стосуються прискорення та спрощення руху осіб, товарів та транспортних засобів через діючі пункти пропуску на кордоні.

Ігор Талмазан, Директор Митної служби Республіки Молдова, підкреслив ефективність діалогу в існуючих умовах з митними адміністраціями України та Румунії.

Odoo • Текст та зображення

Богдан Ларі Міхей, Президент Митної адміністрації Румунії, зазначив про заходи, вжиті румунською стороною з метою сприяння переміщенню сільськогосподарської продукції з України до ЄС та до інших аграрних ринків з метою недопущення світової продовольчої кризи.

Odoo • Зображення та текст

За результатами зустрічі були досягнуті домовленості стосовно подальших кроків, спрямованих на спрощення митних формальностей та переміщення сільськогосподарської продукції через пункти пропуску на кордоні України з суміжними державами, а також розвитку співробітництва у сфері обміну попередньою інформацією та застосування Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-румунському кордоні.

За попередньою домовленістю у червні 2023 року Держмитслужбою та Митною адміністрацією Румунії планується запровадження пілотних проєктів із застосування Системи попереднього повідомлення та обміну інформацією про порожні вантажні транспортні засоби, які переміщуються через пункти пропуску.

За підсумками зустрічі були підписані:

Спільна заява митних адміністрацій України, Румунії та Республіки Молдова;

Меморандум про взаєморозуміння між Державною митною службою України та Митною адміністрацією Румунії про готовність реалізувати автоматичний обмін митною інформацією в рамках EU4Digital facility;

Протокол про домовленості за результатами зустрічі делегацій Державної митної служби України та Митної адміністрації Румунії щодо запровадження Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-румунському кордоні.

Odoo • Текст та зображення

Зустріч керівників митних адміністрацій України, Румунії та Республіки Молдова відбулася за активної участі Консультативної місії Європейського Союзу, а саме, стратегічного радника з митних питань Дорела Фронеа.