Відбулася зустріч керівництва Держмитслужби з представниками Посольства Республіки Корея в Україні

3 листопада
Odoo • Зображення та текст

2 листопада 2022 року в Державній митній службі України відбулася зустріч заступника Голови Держмитслужби Владислава Суворова з делегацією Посольства Республіки Корея в Україні, яку очолював Кім Чон Йонг, радник-посланник, заступник Глави дипломатичної місії.

У зустрічі, організованій за ініціативою Держмитслужби з метою активізації співробітництва в митній сфері, взяли участь також представники Офісу Програми КОІСА (Korea International Cooperation Agency) в Україні.


Владислав Суворов подякував Корейській стороні за підтримку України і її народу, що надається Митною службою Республіки Корея в період неспровокованого військового вторгнення з боку російської федерації в незалежну Україну.

Під час зустрічі Сторони обговорили питання реалізації українсько-корейської угоди про співробітництво в митній сфері, що дозволяє здійснювати обмін інформацією як у провадженнях про адміністративні правопорушення, що були виявлені під час оформлення експортно-імпортних операцій, а також шляхи підвищення ефективності взаємодії у рамках взаємної адміністративної допомоги.


Українська сторона підкреслила зацікавленість у запровадженні обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються між Україною та Республікою Корея. Такий інформаційний обмін може здійснюватися в автоматичному режимі та сприятиме виявленню маніпуляцій з документами, що подаються до митного оформлення та слугують підставою для ввезення товарів та транспортних засобів в Україну.

З цією метою представнику Посольства Республіки Корея в Україні передано проєкт міжвідомчого протоколу про обмін попередньою інформацією для подальшого розгляду.

Глава Офісу КОІСА в Україні, Лі Текин поінформував про можливості налагодження двосторонньої співпраці в рамках програми міжнародного співробітництва, що реалізується Національною агенцією зовнішньої взаємодії (КОІСА), що входить до складу Міністерства закордонних справ Республіки Корея, і надав Держмитслужбі форму подання заявки для участі у Програмі КОІСА на наступний період.

За результатами зустрічі Сторонами досягнуто домовленостей стосовно проведення експертної зустрічі та узгодження питань участі Держмитслужби у Програмі КОІСА.

Представники Республіки Корея наголосили, що підтримка України з боку їх країни та Митної адміністрації зокрема триватиме і надалі та висловили впевненість у безумовній перемозі України у цій невиправданій війні вже найближчим часом.