Відбулася зустріч представників митних органів України та Азербайджану

22 грудня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні на базі Державної митної служби України відбулася зустріч керівництва Держмитслужби із заступником Голови Державного митного комітету Азербайджану Ігбалом Бабаєвим.

У межах зустрічі обговорювали напрями співпраці та шляхи обміну інформацією з метою впровадження кращих практик роботи митних органів. Ігбал Бабаєв презентував основні принципи, за якими працює митна система в Азербайджані, а саме:

-повна цифровізація процесів як для користувачів послуг митниці, так і для співробітників;

-єдиний цифровий простір для взаємодії з усіма державними структурами;

-автоматизована система управління на базі центрального апарату;

-електронна черга для суб’єктів, що перетинають митний кордон;

-”мобільні митниці” - автомобілі, забезпечені потрібним обладнанням для здійснення митних формальностей;

-”smart customs” (мобільний додаток) та “митний бокс” - системи для самостійного оформлення, які дозволяють оперативно передавати інформацію.

Як зазначив заступник Голови Державного митного комітету Азербайджану Ігбал Бабаєв,  філософія митниці повинна полягати у сервісо-орієнтованому підході, що забезпечить підвищення рівня надання послуг та створення комфортних умов при перетині кордону.

За результатами зустрічі представники митної структури Азербайджану запропонували свою допомогу в цифровізації української митниці. Зі свого боку в.о. Голови Держмитслужби Вячеслав Демченко висловив сподівання на подальшу взаємодію між відомствами України і Азербайджану.