Відбувся діалог про митне співробітництво між Україною і КНР

24 червня
Odoo • Зображення та текст

22 червня 2022 року пройшла зустріч заступника Голови Державної митної служби України Владислава Суворова з Головою делегації Китайської Народної Республіки на 139/140 сесіях Ради Всесвітньої митної організації, радником-посланником Представництва КНР при ЄС паном Ху Тянші з метою обговорення актуальних питань двостороннього співробітництва та шляхів вдосконалення окремих процесів взаємодії.

Під час зустрічі першочергову увагу було приділено питанню надання взаємної адміністративної допомоги та можливих шляхів активізації КНР щодо відпрацювання запитів від України. Відтак досягнуто домовленості організувати контакт на рівні митних аташе в Брюсселі задля відпрацювання термінових запитів сторін. Крім того, між країнами продовжаться технічні консультації щодо надання китайською стороною дозволу на подальше використання відповідей у митних справах.

Також була обговорена можливість налагодження автоматизованого обміну інформацією, що міститься в митних деклараціях, з метою виявлення та попередження можливих порушень митних правил. Варто зазначити, що саме обмін митною інформацією між митними адміністраціями є одним з напрямів модернізації Всесвітньої митної організації, запропонований Європейським Союзом. За результатами обговорення Україна направить проект міжнародного договору з цього питання і розпочнуться технічні консультації.

Насамкінець сторони домовились організувати зустріч очільників митних адміністрацій з метою продовження плідного діалогу та розвитку митного співробітництва між Україною та КНР.