Взуття, консерви, посуд та одяг виявилися нумізматичною колекцією

23 квітня

Одеські митники виявили у поштовому відправленні з Ізраїлю до України колекцію монет, яка має культурну та історичну цінність.

Odoo • Зображення та текст

У семи металевих банках замість чаю та цукерок, як було написано на етикетках, знаходилися монети різного номіналу та років виготовлення з 85 країн світу. 

Зокрема, 749 монет карбовані протягом 1842-1950 років, а 1382 - випущено в обіг у період з 1951 року по 2020-ті роки.

У колекції є монети майже всіх країн Європи: від крейцерів та гелерів часів Австрійської імперії, фінських пенні, карбованих у 1917 році, та нідерландських центів і гульденів кінця ХІХ століття до німецьких марок та пфенінгів, норвежських ере, ірландських та ісландських крон, швейцарських раппенів від початку ХХ століття до сьогодення.

У нумізматичній збірці вони становлять левову частку і по кількості, і по цінності. Більш того, деякі країни представлені настільки широко, що по монетам можна вивчати не тільки державну грошову систему, а й історію.

Серед виявленого - також грошові одиниці Туреччини, Тунісу, Філіппін, Сирії, Японії, Ізраїлю, Бразилії, Австралії, Індії, Йорданії, Індонезії та інших країн.

Є навіть пам’ятні рублі самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки та центи Сурінаму часів його колоніального минулого.

За фактом переміщення предметів з ознаками культурних цінностей з приховуванням від митного контролю одеські митники склали протокол про порушення митних правил за ознаками ч. 1 ст. 483 МКУ, а нумізматичну колекцію, яка нараховує 2131 монету, вилучено та направлено на експертизу.

Фахівці Національного музею історії України дійшли висновку, що переважна більшість монет має історичну цінність, а представлені на експертизу монети у цілому є колекцією, яка має культурну та історичну цінність. Це стало підставою для направлення до правоохоронних органів відповідного повідомлення про діяння, що має ознаки злочину, передбаченого ст. 201 Кримінального кодексу України.