З України намагалися вивезти складові до бойових машин піхоти (БМП)

17 вересня
Odoo • Зображення та текст

Київські митники виявили незаконну схему пересилання громадянином у міжнародних експресвідправленнях виробів військового призначення – складових частин трансмісії броньованих транспортних засобів, переміщення яких можливе лише за наявності дозволу або висновку Держекспортконтролю.

За останній місяць митниками вже були виявлені шість спроб цього ж самого громадянина переслати за кордон товари подвійного використання, тому його посилку перевірено ретельно. 

За документами, чоловік відправляв за кордон «диск». Сімнадцять дисків й справді знаходилися у відправленні, однак з огляду на маркування та конструкцію виявлених у відправленні металевих предметів, їх було направлено на митну експертизу для з’ясування призначення цих виробів.

Як виявилося, надані на дослідження предмети є фрикційними дисками, із складовими частинами трансмісії броньованих транспортних засобів, а саме бойових машин піхоти та їх модифікацій. Тобто - спеціально призначені компоненти товарів військового призначення.

Міжнародна передача товарів військового призначення може здійснюватися лише суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб'єктом господарської діяльності за наявності у них відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю. А громадянам взагалі заборонено мати у власності подібні товари.

За виявленим фактом складено протокол про порушення митних правил за статтями 472, 473 Митного кодексу України.

Диски вилучено.