За 2020 рік державні виконавці вилучили зі складів митних органів конфіскованого майна майже на 187 млн грн

19 січня
Odoo • Зображення та текст

Протягом 2020 року зі складів митних органів державні виконавці вилучили конфіскованого майна для організації подальшого розпорядження ним на суму 186,5 млн грн (за аналогічний період минулого року –  цей показник складав 159,7 млн грн).

Станом на 1 січня 2021 року залишки конфіскованого майна, що продовжують зберігатися на складах митниць, складають 179,6 млн грн (за аналогічний період минулого року – 173,6 млн грн).

Найбільші залишки конфіскованого майна обліковуються на:

-  Волинській митниці (40,0 млн грн),

-  Галицькій митниці (36,3 млн грн),  

-  Київській митниці (23,0 млн грн),

-  Буковинській митниці (21,9 млн грн), 

-  Закарпатській митниці (21,7 млн грн)

Odoo • Зображення та текст

Основну питому вагу вартості конфіскованих товарів, що продовжують зберігатися на складах митниць, складають транспортні засоби (46,9 млн грн або 26 % від загальної кількості).

За 2020 рік від органів державної виконавчої служби надійшла інформація про перерахування до Держбюджету коштів від реалізації майна, конфіскованого за матеріалами митниць, на загальну суму 11,7 млн грн, з них 0,5 млн грн – від стягнення вартості конфіскованого майна, яке митницями фактично не вилучалося  (за аналогічний період минулого року – 16,7 млн грн та 4,4 млн грн відповідно).

Також 2,9 млн грн – перераховано до Держбюджету від реалізації майна, що на інших законних підставах перейшло у власність держави (за аналогічний період минулого року – 2,3 млн грн).

Станом на 1 січня 2020 до Держбюджету зараховано валюти, що перейшла у власність держави, на суму 13,5 млн грн (за аналогічний період минулого року – 17,1 млн грн), до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України зараховано цінностей на суму 4,3 млн грн (за аналогічний період минулого року – 8,3 млн грн).

Довідково: певна частина конфіскованого майна не може розглядатись як джерело надходження коштів до бюджету, оскільки чинним законодавством встановлено інші шляхи поводження з ним (знищення, безоплатна передача тощо).

Зокрема: 

- майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалізації, підлягає переробці або знищенню (утилізації).

- алкогольні напої та тютюнові вироби, наркотичні засоби та  психотропні речовини підлягають знищенню.

- культурні цінності передаються для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів.

- спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації передаються Службі безпеки України для знищення або використання в інтересах державної безпеки.

- військова зброя та боєприпаси до неї, військова техніка, а також товари військового призначення та подвійного використання передаються Міноборони, МВС, Національній поліції, Державній прикордонній службі або СБУ.