Запрацював модернізований пункт пропуску “Краківець-Корчова” на кордоні з Польщею

20 червня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 20 червня, відбулося урочисте відкриття модернізованого пункту пропуску “Краківець-Корчова” Львівської митниці в рамках пілотного проєкту “Відкритий кордон”, що передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні та покращення логістики на напрямку Україна-ЄС.

Перший етап проєкту стартував 10 червня, тоді ж і розпочалися роботи з модернізації існуючого пункту пропуску “Краківець-Корчова”. На меті було збільшення пропускної спроможності для виїзду з України до Польщі. Польські партнери, зокрема, забезпечили збільшення кількості смуг для вантажного транспорту та передали павільйони для митників і прикордонників.


Відтак, за стислий проміжок часу завдяки збільшенню кількості смуг з 4-ох до 10-ти вдалося розділити легковий та вантажний транспорт. Також на новій ділянці дороги А-4 встановлені додаткові павільйони для митного та паспортного контролю тощо.


Участь у заході взяли представники Міністерства інфраструктури України, польської та місцевої влади. Від Держмитслужби присутніми були в.о. Голови Вячеслав Демченко, заступник Голови Руслан Черкасський, керівництво Львівської митниці та інші.“Хочу висловити щиру вдячність польським колегам за підтримку нашого народу і допомогу в розбудові інфраструктури митниці. Від початку російського вторгнення весь вантажний потік з морських портів перейшов у пункти пропуску на західному кордоні, і сьогоднішня подія – це перший крок до збільшення їх пропускної спроможності щонайменше на 50%.

На цьому етапі модернізація пункту пропуску “Краківець-Корчова” уможливить швидший пропуск на виїзд з України зерновозів, а це - неоціненний вклад у запобігання продовольчої кризи в світі», - зазначив в.о. Голови Держмитслужби Вячеслав Демченко.


Довідково: пілотний проєкт “Відкритий кордон” започаткований в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди про максимальне усунення бар’єрів при перетині кордону. Для цього планується у декілька етапів реконструювати існуючі пункти пропуску (включно з підїзними дорогами), побудувати нові пункти та запровадити спільний митно-прикордонний контроль з державами-сусідами на західному кордоні.