Звернення в. о. Голови Держмитслужби Вячеслава Демченка

24 березня
Odoo • Зображення та текст

Місяць тому, 24 лютого, зі сторони російської федерації здійснено повномасштабну збройну агресію по відношенню до нашої країни.

Відтоді вся країна, кожен її громадянин об’єдналися і чинять запеклий супротив ворогу. В умовах воєнного стану Урядом України, Мінфіном, Держмитслужбою

вживаються найоперативніші заходи по врегулюванню питань сьогодення.


Так, з початку збройної агресії Держмитслужбою прийнято рішення про невідкладну видачу всіх конфіскованих товарів, наявних на складах митниці, на потреби Збройних сил та інших військових формувань. Уже передано понад тисячу транспортних засобів, а також зброю, оптичні приціли, тепловізори, квадрокоптери, ноутбуки, планшети, мобільні телефони, медичне обладнання тощо.


Весь цей час Держмитслужба працює у режимі 24/7, як і всі державні установи, та виконує свої завдання. У надскладних умовах збройної агресії до Державного бюджету перераховано майже 9 млрд грн. Окремо дякуємо представникам бізнесу за їх державницьку позицію.


Усі митні підрозділи продовжують працювати в штатному режимі, окрім тих, що тимчасово зупинені у зв’язку із веденням активних бойових дій в зоні їх діяльності, зокрема, в Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Донецькій та Луганській областях. При цьому Держмитслужбою оперативно здійснено перерозподіл працівників цих митниць для виконання ними посадових обов’язків в інших регіонах країни. Близько 400 посадових осіб призвані до лав Збройних сил України або територіальної оборони та віддано захищають державу від загарбника.


Цілодобово контролюється питання якнайшвидшого пропуску та оформлення гуманітарних вантажів. Наразі Урядом та Мінфіном прибрані всі бюрократичні обмеження та впроваджені безпрецедентні заходи стосовно спрощення ввезення на територію України гуманітарної допомоги.

На підставі лише однієї елементарно заповненої сторінки спрощеної декларації гуманітарні вантажі оформлюються митниками в пункті пропуску на кордоні, забезпечуючи цим максимальне скорочення часу на їх оформлення.

На сьогодні середній час оформлення одного транспортного засобу з гуманітарним вантажем на кордоні з урахуванням проведення необхідних контрольних процедур становить 10–15 хвилин. Завдяки цьому вдалося домогтись відсутності черг у пунктах пропуску з суміжними країнами на західному кордоні. Моніторинг фактів та причин затримання гуманітарної допомоги в пунктах пропуску здійснюється керівництвом Держмитслужби цілодобово.


Завдяки нашим співгромадянам та міжнародним партнерам до України вже ввезено понад 128 тис тонн гуманітарних вантажів, серед яких товари військового і медичного призначення, продукти харчування, засоби гігієни, одяг, взуття та багато іншого, а також більше 3000 транспортних засобів.


Варто зазначити, що всі транзитні вантажі, які направляються до країн-агресорів – російської федерації чи білорусії, митницями конфіскуються та направляються на потреби нашої держави.


Нами також вживаються заходи для термінової добудови і відкриття нових пунктів пропуску через державний кордон, у тому числі із залученням міжнародних ресурсів. Так, Держмитслужбою вже підготовлено та направлено до Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів та Державної прикордонної служби проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України стосовно відкриття пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ» на кордоні з Румунією (Чернівецька область) з проханням терміново погодити його за спрощеною процедурою.


Розуміючи відповідальність, покладену на Держмитслужбу у ці складні для країни часи, хочеться запевнити вас, що і надалі робитиметься усе можливе для спрощення ввезення товарів, а також захисту економічних та безпекових інтересів нашої Держави.


Все буде Україна! Переможемо! Нам Господь допомагає.


З повагою,

В. о. Голови Державної митної служби України 

Вячеслав ДЕМЧЕНКО