В Україні буде створено Реєстр авторизованих економічних операторів (АЕО)

28 січня

Кабінет Міністрів України постановою від 27 січня 2021 № 50 затвердив Порядок ведення Єдиного державного реєстру АЕО (http://bit.ly/3ae0QmS).

Odoo • Зображення та текст

Інформація в Реєстрі почне з’являтися одразу після отримання першим українським підприємством авторизації АЕО. Реєстр функціонуватиме як відкритий та загальнодоступний ресурс; його буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Держмитслужби у розділі «Авторизований економічний оператор» https://bit.ly/3qZACLD.

Реєстр міститиме інформацію про підприємства, які отримали авторизацію АЕО (назва, код ЄДРПОУ, місцезнаходження та тип авторизації), а також дату надання авторизації або її анулювання. Водночас у Реєстрі не буде відображено інформацію про ті підприємства, які звернулися за отриманням авторизації АЕО, але їх документи ще перебувають на розгляді Держмитслужби; інформація про кількість підприємств та стан розгляду їх заяв є на веб-сайті Держмитслужби у розділі «Авторизований економічний оператор», але без вказання назви підприємств.

Вести Реєстр буде Держмитслужба, яка й надає авторизацію. Реєстр буде регулярно актуалізуватися. 

Як і у випадку з іншими відкритими державними реєстрами, у користувачів буде можливість відстежувати актуальну інформацію про стан власної авторизації АЕО, а також авторизацій АЕО інших компаній, що може бути важливим, зокрема, при виборі бізнес-партнерів, митного брокера (в тому числі, для перевірки можливості використання спеціального спрощення "процедура спрощеного декларування" у разі залучення митного брокера), перевізника. 

Як відомо, у серпні 2020 року в Україні розпочато запровадження програми авторизованого економічного оператора (АЕО) http://bit.ly/3omWT4x, яка відповідає нормам ЄС. Оновлення української законодавчої бази в частині АЕО – одне із зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Необхідну нормативно-правову базу для запуску програми було розроблено упродовж 2019-2020 років, за сприяння програм Офісу підтримки реформ (RST) при Мінфіні та Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).


Теги: