Керівництво Держмитслужби разом із Мінфіном провело зустріч із представниками DG TAXUD

26 листопада

22 листопада в Брюселі відбулась зустріч Владислава Суворова, заступника Голови Державної митної служби, та Олександра Москаленка, директора департаменту митної політики Міністерства фінансів України, з представниками Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD).

Odoo • Зображення та текст

Під час зустрічі українська сторона повідомила про стан реформування Державної митної служби та основні її напрямки. Зокрема, обговорювали питання оновлення Додатку XV до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та ЄС, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, щодо зміни категорії окремих статей. Робота знаходиться на фінальній стадії узгодження.

Також сторони обговорили питання приєднання України до програми Митниця (The Customs Programme). Це програма ЄС, що дозволяє здійснювати обмін інформацією та досвідом між митними адміністраціями країн-учасниць. Вона надає доступ до використання трансєвропейських ІТ-систем та спільний майданчик для співробітників митниці з усієї Європи. 

Крім того, українська сторона вчергове порушила питання обміну інформацією з оформлених митних декларацій. Представники DG TAXUD повідомили про реалізацію пілотного проєкту в цьому питанні, і що Україна є однією з країн, що розглядається для участі в ньому. 

Окремо обговорили долучення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (СTC). Європейська сторона відзначила значний прогрес України в цьому питанні та ймовірність приєднання до Конвенції, і відповідно використання комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) на міжнародному рівні, вже в 2022 році.

Попередньо на лютий 2022 року заплановано візит основної оціночної місії DG TAXUD. За її результатами буде надано оцінку готовності України приєднатися до Конвенції.