Україна взяла участь у 192-му засіданні Робочої групи EU-CTC з питань спільного транзиту та спрощення формальностей у торгівлі товарами

7 липня
Odoo • Зображення та текст

 Національний координатор з питань спільного транзиту України Аліна Брендак представила результати перших 9-ти місяців застосування NCTS на 192-му засіданні Робочої групи EU-CTC з питань спільного транзиту та спрощення формальностей у торгівлі товарами. Інформація щодо результатів перших 9 місяців міжнародного застосування NCTS публікувалась Держмитслужбою раніше bit.ly/3O36yNu

Присутні на засіданні обмінялись думками щодо низької активності бізнесу у застосуванні процедури спільного транзиту. Так, якщо з України кількість декларацій постійно збільшується і у червні перевищила 3 000 декларацій на місяць, то кількість процедур, які відкриваються в інших 35 країнах-учасницях Конвенції в Україну коливається на рівні 300 переміщень на місяць. 

З урахуванням продовження до 15 вересня 2023 року обмежень щодо експорту української сільськогосподарської продукції до окремих країн-членів ЄС, Міхаель Ратьє, представник DG TAXUD, наголосив на необхідності збільшення кількості переміщень під процедурою спільного транзиту з України.

В свою чергу, Національний координатор з питань спільного транзиту, Аліна Брендак звернула увагу на те, що кількість переміщень в Україну має також зростати для зменшення навантаження на український бізнес.