1 вересня 2023 року Україна переходить до застосування NCTS Фаза 5 (NCTS P5) – що зміниться?

7 липня
Odoo • Зображення та текст

 1 вересня 2023 року Україна переходить до застосування NCTS Фаза 5 (NCTS P5) – наступної версії електронної транзитної системи NCTS порівняно з діючою нині Фазою 4. Докладніша інформація – у спеціальному підрозділі «NCTS Фаза 5» розділу «Спільний транзит (NCTS)» https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts на офіційному сайті Держмитслужби.  

Для бізнесу, який використовує NCTS зараз, перехід на NCTS Фаза 5 означатиме, що від 1 вересня 2023 року транзитні декларації будуть подаватися в оновлену транзитну систему – NCTS Фаза 5 та за дещо зміненим форматом, зокрема в частині деталізації даних.  

При цьому, за словами Сергія Демченка, директора Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби, «усі правила і принципи застосування спільного транзиту, транзитні спрощення, залишаються актуальними та чинними».  

Держмитслужбою будуть розроблені нові методичні рекомендації для компаній щодо внесення відомостей до транзитних декларацій з урахуванням особливостей NCTS Фаза 5. Подавати їх, як і раніше, можна буде через брокерське програмне забезпечення відповідно до специфікацій для NCTS Фаза 5.  

«Специфікації для оновлення брокерського програмного забезпечення було опубліковано ще у січні 2023 року (знайти їх можна тут bit.ly/3NwC9pk). Тому ми очікуємо, що до 1 вересня 2023 року усі розробники оновлять свої системи, щоб уникнути незручностей для бізнесу, який уже сьогодні використовує NCTS», - повідомила Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, заступник директора департаменту – начальник відділу розвитку міжнародної транзитної системи Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби.  

Також вона наголосила, що вже актуалізовано переклад Конвенції про процедуру спільного транзиту, зокрема відповідно до змін, які були внесені у 2022 році та стосуються набору даних електронних транзитних декларацій в NCTS Фаза 5 (доповнення IIIа до Конвенції) (bit.ly/4482xN1). 

Як уже повідомлялося, усі країни-учасниці Конвенції про процедуру спільного транзиту до 1 грудня 2023 року мають перейти на застосування NCTS Фаза 5. Готовність України зробити це синхронно з усіма країнами-учасницями Конвенції була однією з головних передумов приєднання до Конвенції. Для виконання цього зобов’язання, у червні 2022 року EU4PFM разом із Держмитслужбою уклали контракт з Постачальником послуг на розробку цієї системи. 

Фінансування розробки нової системи здійснюється в рамках проекту EU4PFM.

Теги: