В Україні визначено алгоритм присвоєння статусу фінансового гаранта в режимі спільного транзиту (NCTS) банкам та страховим компаніям

16 квітня

16 квітня в Україні набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 09.02.2021 № 69 «Про затвердження Порядку інформаційного обміну щодо реєстрації фінансового гаранта, її призупинення, поновлення, анулювання, іншої інформації, необхідної для здійснення нагляду та контролю за виконанням фінансовим гарантом умов надання статусу фінансового гаранта» (https://bit.ly/3dokLSR).

Odoo • Зображення та текст

«Цей наказ дозволяє розпочати роботу щодо присвоєння статусу фінансового гаранта в режимі спільного транзиту банкам та страховим компаніям. Держмитслужба розпочинає формувати пул фінансових гарантів, які мають право гарантувати переміщення товарів за деклараціями T1UA», - зазначила Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, начальник відділу спеціальних транзитних спрощень Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби. 

Наказ визначає механізм обміну інформацією між Держмитслужбою та Національним банком для: (1) проведення оцінки відповідності фінансових установ (банків та страхових компаній) умовам надання статусу фінансового гаранта; (2) реєстрації фінансового гаранта, її призупинення, поновлення та анулювання; (3) обміну іншою інформацією, необхідною для здійснення нагляду та контролю за виконанням фінансовим гарантом умов надання статусу фінансового гаранта. Докладніше про зміни тут: https://mof.gov.ua/storage/files/Пояснювальна(2).pdf 

Для реалізації положень Порядку у складі апарату Держмитслужби буде створено постійно діючу комісію.  

Згаданий наказ Мінфіну щодо механізму надання статусу фінансового гаранта банкам та страховим компаніям в режимі спільного транзиту, а також наказ Мінфіну щодо забезпечення сплати митного боргу в режимі спільного транзиту, прийняття якого очікується найближчим часом, завершують формування законодавчої бази, необхідної для запуску системи NCTS в Україні з усім функціоналом, передбаченим системою спільного транзиту.

Як уже повідомлялося, NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. 17 березня 2021 Україна розпочала етап Національного застосування NCTS, який є необхідним етапом підготовки до міжнародного застосування системи. 8 квітня в Україні оформлено 1-шу декларацію T1UA у системі спільного транзиту (NCTS). На етапі національного застосування NCTS, в Україні одночасно з NCTS працює і звична, національна система контролю доставки товарів.