В Україні завершено формування законодавчої бази для застосування гарантій в NCTS

19 травня

17 травня Міністерством юстиції зареєстровано наказ Мінфіну від 06.04.2021 № 200 «Про деякі питання забезпечення сплати митного боргу в режимі спільного транзиту»,  проект якого розроблено Мінфіном спільно з Держмитслужбою, за підтримки Команди підтримки реформ при Держмитслужбі, Мінфіні та Програми EU4PFM. Цей документ завершує формування законодавчої бази для застосування гарантій в NCTS.

Odoo • Зображення та текст

«Наказ «Про деякі питання забезпечення сплати митного боргу в режимі спільного транзиту» дозволяє розпочати застосування гарантій у формі документів фінансових гарантів відповідно до Закону України №78 «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/78-IX#Text. В той час як до цього єдиним варіантом гарантування при переміщенні товарів в режимі спільного транзиту була грошова застава.», - зазначила Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, начальник відділу спеціальних транзитних спрощень Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби. 

Як відомо, порядок отримання статусу фінансового гаранта визначається Законом України № 78 «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/78-IX#Text та наказом Міністерства фінансів України від 9 лютого 2021 року №69 «Про затвердження Порядку інформаційного обміну щодо реєстрації фінансового гаранта, її призупинення, поновлення, анулювання, іншої інформації, необхідної для здійснення нагляду та контролю за виконанням фінансовим гарантом умов надання статусу фінансового гаранта» https://www.reestrnpa.gov.ua/REESTR/RNAweb.nsf/wpage/doc_card?OpenDocument&ID=B99845C85135755AC22586B200344886 .

Як уже повідомлялося, NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Формування законодавчої бази для застосування в Україні NCTS розпочалося у 2019 році ухваленням закону України №78 «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/78-IX#Text. 16 листопада 2020 було розпочато Пілотний проект застосування NCTS, а 17 березня 2021 – етап Національного застосування NCTS, який є необхідним етапом підготовки до міжнародного застосування системи. На етапі національного застосування NCTS, в Україні одночасно з NCTS працює і звична, національна система контролю доставки товарів. 

Теги: