Заступник Голови Державної митної служби України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олег Ніколайчук взяв участь в 11-му Керівному комітеті проєкту EU4PFM

13 липня
Odoo • Зображення та текст

12 липня 2023 року відбувся 11-й Керівний комітет проєкту EU4PFM, в ході якого представники Міністерства фінансів України, Державної митної служби України, Державної податкової служби України разом з партнерами з Представництва ЄС в Україні та міжнародними ключовими експертами EU4PFM обговорили діяльність проєкту, виконання бюджету проєкту, досягнуті результати за перше півріччя 2023 року та визначили першочергові напрями співпраці на друге півріччя.

У ході зустрічі пан Ніколайчук відзначив важливість допомоги проєкту EU4PFM у впровадженні 5-ї фази NCTS, тестуванні системи, підготовки до запровадження 6-ї фази NCTS, розробки CDS (Customs Decisions System), а також методологічну допомогу з управління кадрами. Крім того він зазначив, що проектом спільно з Держмитслужбою було проведено багато навчальних семінарів для митників, зокрема з боротьби з контрафактом, впровадженню АЕО, NCTS.

Також Держмитслужбою запропоновано розглянути можливість додаткового бюджетування з проєкту створення на основі діючої Служби Підтримки з питань NCTS повноцінного контактного центру для взаємодії з бізнесом та посадовими особами митниць по всіх питаннях здійснення митного контролю та митного оформлення.

Odoo • Зображення та текст

У свою чергу, керівниця EU4PFM Юргіта Домейкієне наголосила, що проєкт буде і надалі підтримувати Україну на її шляху до членства в ЄС.  Вона зупинилася на сфері управління кадровими ресурсами, зазначивши, що всі заплановані заходи з управління кадрами реалізувалися спільно з партнерами. «Разом з Митною службою ми почали працювати над розробкою структури компетенцій для Державної митної митслужби. Вона базується на європейській рамковій структурі компетенцій. Також  ми працюємо над розробкою антикорупційної політики для митної служби», - відзначила пані Домейкієне.

Участь у заході також взяли керівник операційного відділу 1 «Належне управління та демократизація» Представництва ЄС в Україні Ксав'є Камю та ключові міжнародні експерти EU4PFM.