Митники запобігли неправомірному ввезенню в Україну 23 тонн підакцизного товару

8 листопада
Odoo • Зображення та текст

Так, співробітники Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби спільно з працівниками Чернівецької митниці припинили спробу незаконного переміщення підакцизних товарів через митний кордон України.

Імпортер надав митну декларацію, якою задекларував вантаж «Розчинник складний органічний, на основі метанолу» загальною вагою 23020 кг та фактурною вартістю майже 20 тис. євро. Проте під час здійснення митного контролю співробітники Держмитслужби виявили ознаки невідповідності товару із заявленим у декларації.

Експертиза речовини встановила, що вантаж, який переміщується, є «Рідиною для підвищення октанового числа бензину», яка належить до категорії підакцизних товарів. 

За фактом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані, відносно субʼєкта ЗЕД буде складено протокол про порушення митних правил за ст. 485 Митного кодексу України. Сума несплачених митних платежів становить майже 325 тис. гривень. 

Нагадуємо, що санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі від 50 до 150 відсотків несплаченої суми митних платежів.