Працівники Львівської митниці запобігли незаконному вивезенню з України 170 тис євро і понад 150 тис доларів США

3 жовтня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 3 жовтня, інспектори пункту пропуску «Рава-Руська -  Гребенне» спільно з прикордонниками виявили у громадянки України значну суму валюти. 48-річна мешканка Донецької області  прямувала рейсовим автобусом «Енергодар – Варшава» до Польщі.

Під час проходження митного контролю жінка  не надала  працівнику митниці належно оформленої декларації та дозвільних документів на переміщення валютних цінностей. У письмових поясненнях вона вказала, що переміщувала 170 тис. євро і 153 тис. доларів США для особистих потреб. Окрім грошей, у неї виявили паспорт громадянки російської федерації.  
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 471 Митного кодексу України (недекларування валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, в сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування).
Такі дії передбачають накладення штрафу в розмірі 20% суми, що перевищує дозволену для переміщення валютних цінностей без письмового декларування, згідно з офіційним курсом НБУ на день вчинення порушення митних правил.
Нагадаємо, що 4 березня 2022 року НБУ вніс зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», які давали змогу фізичним особам не надавати підтвердні документи під час перевезення валютних цінностей за кордон. 
З  метою запобігання виведенню капіталу за кордон банк ухвалив  рішення повернути вимогу щодо надання підтвердних документів під час переміщення валютних цінностей за кордон вартістю вище 10 тис. євро (в еквіваленті).