210 старовинних срібних монет намагалися вивезти з України під виглядом ділових паперів У міжнародному експресвідправленні документального характеру, яке прямувало з Києва до США, київські митники виявили 210 монет з білого металу з ознаками старовини.

3 жовтня
Odoo • Зображення та текст

За декларацією, за кордон прямували просто документи з нульовою  вартістю, отже крім них в пакунку не мало бути сторонніх речей.Проте, замість задекларованих ділових паперів працівники Київської митниці виявили поліетиленовий пакет з монетами різного розміру, які розміщувалися в окремих герметичних комірках.

Округлі монетки знаходилися кожна у окремій комірці, а монет неправильної форми в кожній комірці було по декілька.
За попередніми даними, виявлені округлі монети різного рівня збереженості і ваги діаметром до 1,7 см подібні до давньоримських денаріїв різних часів, на яких зображувалися профілі як божеств так і римських правителів.
Монети ж неправильної форми – дрібніші, діаметром біля 1,2 см. Ці монети подібні до акче часів Кримського ханства. Характерною особливістю акче був знак у формі тризуба, що зараз є основою герба кримських татар.
Таким чином, київські митники запобігли незаконному вивезенню з України монет, які можуть становити культурну та історичну цінність.
Також під час перевірки відправлення київські митники звернули увагу, що відправником зазначено жінку з дивним прізвищем, схожим на вигадане. За наведеними відправником контактними даними його особу встановити не вдалося.
У будь-якому разі виявлена нумізматична колекція за кордон вже не потрапить.
Монети тимчасово передано на склад митниці. На них чекає ґрунтовна експертиза, яка визначить їх цінність.