10,5% митників не рекомендовано до проходження служби за результатами тестування

21 липня

За результатами експериментального проєкту з тестування посадових осіб митної служби 10,5% митників не рекомендовано до проходження служби. Разом з тим, 56% показали позитивний результат зі всіх трьох тестів проєкту: на знання митного й антикорупційного законодавства, тест на загальні здібності, тест на благонадійність.

Odoo • Зображення та текст

Проєкт з тестування реалізований Міністерством фінансів України та Державною митною службою за підтримки Міжнародної організації з міграції та Посольства США в Україні.

Odoo • Зображення та текст

«Результати тестування показують, що ми рухаємося у правильному напрямку. Перевірка демонструє, що більше половини персоналу Держмитслужби безумовно здатні виконувати обов’язки, які на них поклала держава, і яких очікують громадяни та бізнес. Доля 10,7% умовно рекомендованих залежить від них самих: ці працівники мають зняти питання, які виникли до них в ході тестування. Результати дають нам сигнал, що окремих працівників очікує підвищення, адже вони показали вищий рівень відповідальності та фаховості, ніж вимагає їхня нинішня посада», - наголошує Голова Дежмитслужби Павло Рябікін.

Загальна кількість митників, що взяли участь у тестуванні – 9048 осіб, 495 з них отримали відмінний результат з трьох тестів. Найвищий відсоток відмінників – 9% - на Буковинській та Поліській митницях.

Найвищий рівень благонадійності показали Подільська митниця (Хмельницька обл.) - 75,00%, Північна митниця (Чернігівська обл.) - 65,30%, Київська митниця (Черкаська обл.) - 69,50%. Найвища кількість не рекомендованих до проходження служби осіб – на Азовській митниці - 22,60% .

Найкращі результати з тестування на знання законодавства та на загальні здібності показали Поліська, Буковинська, Дніпровська (Дніпропетровська обл), Чорноморська (Миколаївська обл), Енергетична митниці – до 90% службовців успішно здали тести.

«Для Міністерства фінансів важливо, щоб досвід, отриманий під час пілотного проекту з тестування митників, у подальшому реалізувався під час проведення регулярних атестацій кваліфікації та доброчесності. Це потребує прийняття відповідних законодавчих змін.

Професійні знання та доброчесність мають перевірятися системно, а відповідні наслідки для працівників митних органів, у разі не проходження такої перевірки, мають бути чітко врегульовані на рівні закону. Така системність має стати запорукою об’єктивності призначень на посаду і просування по службі», –  зазначив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.


Odoo - Зразок 2 на три стовпці