Делегація Держмитслужби ознайомилась із напрацюваннями литовських колег щодо вдосконалення роботи пунктів пропуску

26 жовтня
Odoo • Зображення та текст

У рамках зустрічі EU4PFM з установами-партнерами, 25 жовтня 2022 року представники Держмитслужби відвідали Міністерство фінансів та Митний департамент Литовської Республіки.

 

Під час візиту до Міністерства фінансів Литовської Республіки керівництво Держмитслужби взяло участь в обговоренні питань щодо політики податкового та митного адміністрування, а також бюджетного планування.

Представники Митного департаменту Литовської Республіки поділилися з колегами з Держмитслужби досвідом щодо роботи служби підтримки з митних питань, під час якої зупинились на інструментах, функціях та організації процесів надання підтримки користувачам.

Значну увагу під час обговорення було приділено заходам, які сприяють прискоренню перетину кордону вантажами: запровадження електронної черги для онлайн-бронювання та визначення пріоритетності перетину кордону, розбудова пунктів пропуску для збільшення їх пропускної здатності, у тому числі шляхом реверсного руху.

Для ознайомлення із практичною реалізацією зазначених ініціатив делегація Держмитслужби відвідала пункт пропуску Медінінкаї. Литовські митники презентували плани щодо подальшої розбудови пункту пропуску, розповіли про особливості його роботи та взаємодії відповідних державних органів при здійсненні контролю перетину кордону вантажами. Під час візиту сторони також обговорили питання автоматизованого транскордонного обміну електронною попередньою інформацією між країнами в режимі реального часу та відмітили ефективність використання таких систем в роботі митних органів. Окрім того, представники Держмитслужби відвідали вантажну стоянку біля пункту пропуску Медінінкаї, де реалізовано електронну чергу.