Державна митна служба України стане одним з ключових партнерів Консультативної Місії ЄС в контексті євроінтеграції

23 листопада
Odoo • Зображення та текст

23 листопада відбулася зустріч з в.о. Голови Держмитслужби Сергія Звягінцева з Рольфом Холмбо, Головою Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) для обговорення ряду актуальних питань міжнародного співробітництва, цифровізації Держмитслужби та імплементації європейського митного законодавства в Україні.

Зокрема, предметом діалогу стала роль Держмитслужби у реалізації Стратегії та плану дій щодо інтегрованого управління кордонами України на 2023-2025 роки, а також перспективи запровадження Національного координаційного центру з питань інтегрованого управління кордонами.

Українська сторона поінформувала про пріоритетні напрями діяльності Держмитслужби, як-то протидія контрабанді, виявлення ризикових операцій, боротьба з корупцією і збільшення надходжень до держбюджету. Також поділилися баченням тих напрямів, які першочергово потребують удосконалення. З цією метою підготовлено низку законодавчих ініціатив, розгляд і прийняття яких очікується найближчим часом.


Сергій Звягінцев подякував за неоціненну допомогу, зокрема, у рамках реалізації ініціативи «Шляхи солідарності» для розширення ланцюгів українського експорту зерна. Одночасно наголосив на тому, що зараз Україна потребує допомоги ЄС у якнайшвидшому вирішенні проблем на кордоні з європейськими країнами, викликаних страйками перевізників.

Очільник Держмитслужби повідомив, що удосконалення потребує і сервісна функція Держмитслужби, адже основним завданням особливо в умовах воєнного стану є зменшення і прискорення процедур для бізнесу на кордоні. З огляду на це суттєвому покращенню підлягають прикордонна інфраструктура і технічне забезпечення митниці.

Окрема увага під час зустрічі була приділена питанню надання Держмитслужбі статусу правоохоронного органу. Переважна більшість міжнародних партнерів підтримує надання українській митниці повноважень на оперативно-розшукову діяльність та слідство, оскільки це відповідає передовій практиці протидії транскордонній злочинності.

Зі своєї сторони представники Консультативної Місії ЄС заявили про свою готовність до всесторонньої підтримки України на етапах переговорів і підготовки до вступу в ЄС, який має активно розпочатися навесні наступного року.

За результатами обговорення сторони домовилися розглянути напрямки подальшої співпраці і скоординувати наступні спільні кроки для реалізації поставлених завдань.