Кабмін прийняв постанову щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки ЗСУ

23 листопада
Odoo • Зображення та текст

Законом України від 23 серпня 2023 року № 3345-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо уніфікації з європейськими та північноатлантичними стандартами процедур декларування військової техніки та інших товарів» запроваджено спрощену процедуру декларування військової техніки та інших товарів, аналогічну існуючій у міжнародній практиці.

У зв’язку з цим Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)» щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних Сил України.

Зазначеною постановою Уряд підтримав пропозиції Держмитслужби, Мінфіну та Міноборони щодо можливості використання замість митної декларації документа Форми 302.

Одночасно передбачено порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення військової техніки та інших товарів, що переміщуються з використанням Форми 302 України, Форми 302 ЄС, Форми 302 НАТО та Форми 302 інших держав.

Слід зазначити, що Форма 302 України буде застосовуватися після заключення міжнародних договорів між Україною та відповідними державами про можливість її використання в таких державах.

«Держмитслужбою зроблено важливий крок щодо наближення законодавства з питань митної справи до стандартів Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу, який надасть можливість підрозділам Збройних Сил України оперативно переміщувати через митний кордон України військову техніку та інші вантажі необхідні, зокрема, для проведення військових навчань», – прокоментував заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов.