Держмитслужба приєдналася у тестовому режимі до блокчейн-платформи TradeLens

1 квітня

За переміщенням морських вантажів можна буде стежити онлайн — Держмитслужба приєдналася у тестовому режимі до блокчейн-платформи TradeLens.

Центральний апарат Держмитслужби отримав доступ до кабінету, який дозволяє відстежувати онлайн логістику контейнерів, а також бачити їх супровідні документи ще до прибуття товарів в Україну. Завдяки даним TradeLens Митниця вже відправила на ретельнішу перевірку контейнер — перевищення ваги на 700 кг.

TradeLens — спільний проект датського транспортного конгломерату Maersk та американської IT-корпорації IBM. Це свого роду блокчейн-платформа, якою користуються понад 150 учасників для організації контейнерної логістики та відстеження вантажів. До екосистеми TradeLens входять більше 100 морських портів та портових операторів, 20+ морських перевізників та інтермодальних операторів (перевізників, що транспортують товар кількома видами транспорту), 10+ митниць інших країн та одна з провідних міжнародних банківських груп.

Що дає Україні приєднання до TradeLens?

  •  Можливість відстежувати онлайн логістику кожного контейнера у режимі реального часу. Усі учасники екосистеми матимуть доступ до інформації та можуть вільно нею обмінюватися.
  •  Ризиків для контейнерних перевезень стане менше: Держмитслужба зможе аналізувати інформацію про транспортування товару з моменту появи відповідного замовлення. Це підвищить прозорість, ефективність та захищеність контейнерної логістики.
  •  Вантажі з низьким рівнем ризику проходитимуть митний контроль у портах швидше. Натомість блокчейн-платформа “сигналізуватиме” про вантажі, які потребуватимуть ретельнішої перевірки.
  •  Митне оформлення морських вантажів стане прозорішим.

Чим Україна може скористатися вже зараз, тестуючи можливості блокчейн-платформи?

  •  Митниця отримала доступ до блокчейн-платформи — сучасних технологічних рішень у сфері контейнерної логістики.
  •  Всі сторони ланцюжка морських вантажних перевезень вже зараз можуть відстежувати онлайн логістику кожного контейнера. Доступ до інформації у кожної сторони різний: хтось бачить усі етапи транспортування товару і зміни в ньому, а хтось — лише деякі з них. Найширший доступ мають відправник, отримувач і митниці (як у країні відправлення, так і у країні призначення).
  •  Митниця може відправити контейнер на ретельнішу перевірку, опираючись на дані TradeLens.

Натепер роботу блокчейн-платформи тестує головний офіс Держмитслужба, але невдовзі доступ до неї отримають митниці, які мають вихід до портів. Робота у тестовому режимі триватиме близько року.