Держмитслужба продовжує серію семінарів для бізнесу з питань режиму спільного транзиту (NCTS)

23 квітня

Близько 130 учасників Громадської ініціативи «За чесну і прозору митницю» взяли участь у семінарі «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS», проведеному 22 квітня представниками Держмитслужби та Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). 

Odoo • Зображення та текст

Спікерами виступили Сергій Демченко, директор Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби, Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, начальник відділу спеціальних транзитних спрощень Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби, Костянтин Більчук, експерт EU4PFM. 

Вони надали інформацію про перспективу приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та імплементацію NCTS, механізм дії системи спільного транзиту для країн-учасниць Конвенції, особливості режиму спільного транзиту та відмінність від діючої нині, особливості етапу Національного застосування NCTS, спрощення для бізнесу в цій системі (докладніше – тут: https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts). 

Напередодні фахівцями Держмитслужби було проведено семінар з питань NCTS також для Асоціації професійних митних посередників.

Сергій Демченко повідомив, що з початком етапу Національного застосування NCTS збільшилася кількість запитів до Держмитслужби від асоціацій та організацій щодо проведення семінарів про запровадження режиму спільного транзиту (NCTS). «Ми намагаємося якомога швидше відповідати на всі запитання бізнесу», - зазначив він.

Загалом Держмитслужбою уже проведено 5 дистанційних семінарів з питань спільного транзиту, зокрема для представників Американської торгової палати, Асоціації митних брокерів України (АМБУ), Європейської бізнес асоціації (ЕBA). Відео семінару тут: https://youtu.be/6bjOfDhLvzw.

Як відомо, у листопаді 2020 Україна розпочала процес запровадження режиму спільного транзиту (NCTS). NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. 17 березня 2021 Україна розпочала етап Національного застосування NCTS.