Держмитслужба вчергове виявила незаконний експорт сільськогосподарської продукції вартістю понад 20 млн грн

15 лютого
Odoo • Зображення та текст

Координаційно-моніторингова митниця продовжує здійснення перевірки дотримання законності вивезення українським експортером на адресу Угорської компанії-покупця кукурудзи та пшениці, вагою 4 290 тонн, вартістю понад 20 млн гривень.

За результатами опрацювання матеріалів від митних органів Угорщини встановлено, що компанія-покупець за рішенням суду перебуває у стані примусової ліквідації та не може здійснювати фінансово-господарську діяльність.

Відтак у діях керівника української компанії-експортера встановлено наявність ознак порушення митних правил, а саме - переміщення товарів на загальну суму понад 20,9 млн грн через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо покупця зазначених товарів.

За виявленим фактом Координаційно-моніторинговою митницею складено протоколи про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України.

Наразі продовжується проведення перевірок стосовно дотримання законодавства України з питань митної справи при вивезені сільськогосподарської продукції за межі митної території України.