Цифровізація транспортних коридорів: Україна та Молдова погодили питання запровадження використання електронної книжки МДП

15 лютого
Odoo • Зображення та текст

Минулого тижня у Женеві делегація Держмитслужби взяла участь у конференції ЄЕК ООН щодо нових розробок у застосуванні Конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП. Про впровадження електронних вантажосупровідних документів йшлося під час 162 сесії робочої групи з митних питань, пов’язаних з транспортом WP.30 та у 79 сесії  Адміністративного комітету Конвенції МДП АС.2. 

Також метою участі у заходах було відстоювання національних інтересів України в рамках роботи зазначених органів ЄЕК ООН та голосування на виборах до складу Виконавчої ради МДП на 2023–2024 роки. На голосуванні були присутні делегації 55 країн з різних континентів. За результатами роботи дипломатичного корпусу України та української делегації було заблоковано  кандидатуру від російської федерації до керівного органу МДП. 

Водночас у рамках конференції за участю експертів Міжнародного союзу автомобільного транспорту (IRU), Асоціацій міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) та Молдови (АІТА) відбулися консультації з представниками Митної служби при Міністерстві фінансів Республіки Молдова та Державною митною служби України щодо впровадження між Молдовою та Україною міжнародних автомобільних перевезень з використанням цифрової книжки МДП. Відтак, сторони домовилися про проведення в 2023 році Пілотного проекту щодо перевезень товарів між Україною та Республікою Молдова за електронною процедурою МДП.

Як для України, так і для Республіки Молдови залишається найбільш актуальним питання розвитку спільного кордону. Останній раз зустріч такого рівня з молдавською стороною проводилася ще у 2019 році.

Odoo • Текст та зображення