Держмитслужба відкриває інформацію щодо експортно-імпортних операцій у форматі відкритих даних

16 червня

Держмитслужба відкрила один із найочікуваніших наборів даних щодо експортно-імпортних операцій суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності у форматі відкритих даних через АРІ. Відтепер дані митних декларацій (знеособлені) можна скачати цілком легально, і до того ж в режимі реального часу, а також автоматизувати низку завдань щодо їх аналізу. Знайти їх можна за посиланням https://open-api.customs.gov.ua/api/doc#/. І це все безкоштовно.

Дані по конкретним експортно-імпортним операціям є одні з найбільш закритих у світі і часто оприлюднюються тільки як зведені статистичні показники. Україна стала однією з перших країн світу, що публікує дані по конкретним експортно-імпортним операціям на рівні граф митної декларації.

Odoo • Зображення та текст

Які дані стали доступними?

  • Експортно-імпортні операції, починаючи з 13 лютого 2020 (наразі це близько 4 мільйонів операцій)

  • Кожна експортно-імпортна операція містить інформацію з 17 граф митної декларації

  • Знеособлена зведена інформація для статистичних цілей, починаючи з 2017 року (очікується незабаром)

В Україні тривалий час бізнес не мав легального доступу до даних зовнішньоекономічної діяльності країни у форматі відкритих даних. Для аналізу ринку необхідно було інвестувати час в збір, підготовку даних і лише потім на аналіз та прийняття рішення. В результаті підприємці не могли приймати оперативні та зважені рішення про відкриття та розвиток бізнесу в Україні. Тепер перший крок у відкритті даних зроблено і ряд задач тепер можливо автоматизувати.

Які задачі можливо вирішити на базі відкритих даних митниці?

  • Відкриті дані допомагають споживачам ухвалювати кращі рішення, даючи їм доступ до повнішої інформації про ринок (структуру, ринки збуту, тенденції).

  • Нові товари, сервіси та бізнес-моделі можна створювати з використанням відкритих даних (наприклад, рішення з аналітики ринку, довідник по історичним даним щодо оформлення товарів (об'єми, вартість, квоти і т.д.)).

  • Бізнес і державні органи влади можуть знаходити нові способи підвищувати ефективність взаємодії завдяки доступу до відкритих даних (наприклад, взаємодії щодо питань митної вартості, квот і т.ін.).

Як повідомлялося раніше https://bit.ly/2TbAgGkКМУ своєю постановою встановив порядок публікації відкритих даних Держмитслужби.

Пропозиції та зауваження щодо роботи сервісів відкритих даних Держмитслужби прохання надсилати на service-desk@customs.gov.ua

Як відомо, реформа Митниці передбачає запровадження нових ІТ рішень для модернізації сервісів та процесів її роботи – ІТ трансформацію. IT трансформація Митниці передбачає 6

головних напрямків, які є також складовими проекту «е-Митниця» https://plan2.diia.gov.ua/projects. Запуск і підтримку сервісів відкритих даних Держмитслужби передбачено напрямком «Публічна звітність і аналітика»; він реалізується за підтримки проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/TAPAS", який фінансував розробку IT рішення, а також Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM).