Держмитслужба залучає партнерів до модернізації прикордонної інфраструктури: проєкт USAID встановить модульні будівлі у пунктах пропуску

2 лютого
Odoo • Зображення та текст

У рамках реалізації Проєкту USAID «Економічна підтримка України» на двох митних постах – «Ужгород-автомобільний» і «Астей», що у зоні діяльності Закарпатської митниці, буде встановлено сучасні модульні конструкції для здійснення митно-прикордонного контролю та санітарні модульні споруди. 

Роботи плануються у лютому-березні цього року. Після їх завершення кожна модульна будівля матиме електропостачання, систему освітлення, телефонний та інтернет-доступ, опалення, кондиціонування та меблі. Всього заплановано замінити 34 модульних конструкції. 

Цьому передували робочі зустрічі з представниками проекту USAID, у ході яких проведено обстеження пунктів пропуску для автомобільного сполучення «Ужгород - Вишнє-Нємецьке», «Лужанка – Берегшурань», «Чоп (Тиса) – Захонь». 

Перша партія таких будинків вже встановлена на одному з пунктів пропуску Волинської митниці. Також проєкт поширюватиметься на об'єкти інфраструктури Чернівецької митниці.

Довідково: З метою модернізації пунктів пропуску, що на кордоні України з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою та Словаччиною, у 2023-2026 роках Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) передбачено виділення 115 млн доларів на розвиток прикордонної інфраструктури для збільшення обсягів торгівлі.