ЄС продовжить підтримку митної реформи у 2021 році

4 лютого

Підтримку митної реформи за напрямками, запланованими в рамках Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), буде продовжено у 2021 році. 

Odoo • Зображення та текст

Про це йшлося під час щомісячної зустрічі з митних питань, у якій взяли участь представники Держмитслужби, Офісу підтримки реформ (RST) Мінфіну та Держмитслужби, Програми EU4PFM, а також представники Євроделегації в Україні. Зустріч відбулася он-лайн 3 лютого.

Запланована підтримка спрямована на модернізацію процесів в українській митниці,  запровадження норм і процедур, які діють в ЄС, на виконання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС.

Потребу в підтримці окремих напрямків митної реформи з боку європейських партнерів висловили заступники Голови Держмитслужби Владислав Суворов та Євгеній Єнтіс. Зокрема, вони виділили наступні напрямки: імплементація Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) та приєднання до Конвенції про спільну транзитну процедуру, IT-трансформація та створення нової ІТ-системи Держмитслужби, кадрова реформа Держмитслужби, гармонізація українського законодавства із законодавством ЄС.

Представник EU4PFM Вітяніс Алішаускас повідомив, що ці напрямки і в 2021 році лишаються серед пріоритетних, а також інформував про інші напрямки, в яких ЄС надавав Україні технічну, фінансову та експертну підтримку у 2020 році та в яких її буде продовжено у 2021. Це, зокрема, Програма АЕО, система управління ризиками, пост-митний контроль, митна вартість та ін.

Такі щомісячні зустрічі з митних питань відбуваються регулярно, для оцінки виконання запланованих заходів митної реформи та координації дій Мінфіну, Держмитслужби та Програми EU4PFM, яка надає підтримку Україні в реформуванні митної сфери.