ІТ-команда Держмитслужби оновила сервіс BI-аналітики

21 грудня

 Odoo • Зображення та текст

У квітні поточного року Держмитслужба відкрила статистичні дані по товарообігу на порталі бізнес-аналітики bi.customs.gov.ua та запустила у тестовий режим 9 розділів інтерактивного порталу.

BI (Business Intelligence) - це сервіс збору та аналізу даних за заданими параметрами. Завдяки BI можна дізнатися про імпорт, експорт, сальдо товарообігу, обсяги оподатковуваного імпорту по кожній групі товарів та з будь-якою країною, 
розмір надходжень до держбюджету від Митниці, обсяги імпорту та експорту товарів у розрізах: країна, країна-походження, митниця тощо.  

З моменту запуску порталу бізнес-аналітики ІТ-команда продовжувала працювати над його вдосконаленням та розширенням функціоналу. В результаті на сьогодні реалізовані наступні  ключові зміни і доповнення:

  • Змінено логіку відображення діаграм, порівняння показників та інтерактивності на кількох сторінках сервісу: це дозволяє більш зручно і повно користуватись Головною сторінкою та вкладкою “Платежі”.

  • Змінено відображення листа “Товарообіг” у розрізі УКТЗЕД.

  • Логіка пошуку відтепер спирається на AND-правило, незалежно від того, в якій частині знаходиться відповідь на запит.

Крім того, внесені нові дані і функції, зокрема: графік одночасного порівняння показників у листі “Товарообіг в розрізі” на вкладці “Порівняння”, можливість вибору способу групування даних на діаграмах (Рік, Рік-Квартал, Рік-Місяць), показник “Вага нетто, кг”, “Обсяг оподатковуваного імпорту, кг” та “Податкове навантаження на кг”, можливість вибору зворотнього зв'язку на мобільних пристроях, переклади додаткових одиниць виміру.

Команда IT оптимізувала також наступні показники: 

  • на сторінці “Рейтинги” на панель виведено можливість вибору кількості рядків топових позицій рейтингу для відображення

  • стандартизовано “Показники” та “Виміри” на усіх листах ВІ

  • відкориговані назви країн, відповідно до міжнародних змін, мови підказок та інтерфейсу.

Також до оновленого ВІ підготовлені роз'яснення про причини можливих розбіжностей даних митної статистики та даних в ВІ-системі, оновлено Qlik (платформу для BI-аналітики). Для зручності, посилання для переходу на ВІ винесено на першу сторінку веб-порталу митниці. 

Робота над оптимізацією IT-сервісів Держмитслужби стала можливою за сприяння Проєкту Європейського Союзу EU4PFM.