Івано-Франківські митники спільно з правоохоронцями виявили схему незаконного ввезення автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги

5 серпня
Odoo • Зображення та текст

Представники одного з благодійних фондів в Івано-Франківській області під виглядом гуманітарної допомоги ввозили  автомобілі для українських захисників без сплати митних платежів. Однак військовим транспортні засоби продавали за гроші. 

Спільними діями працівники управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Івано-Франківської митниці, УДВБ НПУ, управління Служби безпеки України, управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області, ДСР НПУ та разом зі слідчими прикарпатської поліції, за фізичної підтримки бійців спецпідрозділу «КОРД», затримали двох представників благодійного фонду під час отримання $20 тис. за автомобілі, які вони мали безкоштовно передати військовим ЗСУ.

Чоловіки ввозили з-за кордону транспортні засоби для військових, не сплачуючи при цьому митних платежів у бюджет. Згодом ці ж машини передавалися військовим лише після повної оплати. Також ділки продавали ввезену техніку цивільним особам. 

Odoo • Текст та зображення

За три автомобілі підвищеної прохідності «благодійники» забажали $20 тис. При цьому зловмисники для звітності наполягали на оформлені фіктивних актів прийому-передачі безкоштовної гуманітарної допомоги.

У ході проведення у фігурантів санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили ще 9 автомобілів, які зловмисники планували продати за аналогічною схемою.

За викритим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 7-ми років.