На викритих Координаційно-моніторинговою митницею недобросовісних імпортерів накладено санкцій на 14,6 млн грн

5 серпня
Odoo • Зображення та текст

Під час  перевірки ввезення з В'єтнаму до України кави в зернах виду Робуста та Арабіка 1-го сорту, загальною вагою близько 160 тонн, у працівників Координаційно-моніторингової митниці (КММ) виникли сумніви щодо законності здійснення зовнішньоекономічних операцій рядом підприємств, внаслідок чого були направлені відповідні запити щодо надання адміністративної допомоги до митних органів Королівства Нідерланди.

За результатами опрацювання КММ відповідей митних органів іноземної країни  в діях директорів двох компаній - імпортерів встановлено наявність ознак порушення митних правил. А саме - переміщення через кордон України товарів на загальну суму понад 7,3 млн. грн. з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо продавця та відомості, необхідні для визначення його митної вартості.

Загалом у жовтні та листопаді 2021 року щодо даних імпортерів КММ складено 7 протоколів про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

В результаті розгляду зазначених справ судом першої інстанції прийнято рішення про накладення штрафу у розмірі 100% вартості товару (7,3 млн грн) та його конфіскацію. Відтак, порушникам доведеться сплатити 14,6 млн грн.